Przewodniczący Rady Powiatu Wołowskiego otworzył VII sesję, przypominając o konieczności podpisania listy obecności i sprawdzenia kworum. Stwierdzono, że Rada jest zdolna do podejmowania uchwał, gdyż obecnych było 16 radnych.
Pani Wiceprzewodnicząca Agnieszka Łukaszewska złożyła wniosek o zmianę porządku obrad, przenosząc punkty dotyczące wystąpień gości po punkcie 5. Wniosek został przyjęty jednogłośnie. Po przerwie przewodniczący ogłosił nowy porządek obrad, który został zaakceptowany przez radnych.
Protokół nr 6/24 został przyjęty bez uwag. Głosowało 16 radnych, wszyscy za.
Nie zgłoszono żadnych wniosków ani oświadczeń obywatelskich, więc punkt zamknięto.
Starosta przedstawił sprawozdanie z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz działalności Zarządu między sesjami. Nie zgłoszono pytań.
Komendant Policji, Mariusz Konaniec, przedstawił informacje o stanie bezpieczeństwa publicznego w roku 2023. Radny Bohdan Stawiski zwrócił uwagę na problem z bezpieczeństwem na dworcu PKP. Komendant zapewnił o zwiększeniu patroli w tym rejonie.
Komendant Straży Pożarnej, Jarosław Nadwodny, przedstawił raport dotyczący działań straży w roku 2023. Radny Rafał Bożyński zadał pytanie o braki sprzętowe w OSP.
Pani Krystyna Fesz-Chlebowska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, omówiła stan bezpieczeństwa sanitarnego w powiecie, zwracając uwagę na problem spadku wyszczepialności dzieci. Radni zadawali pytania dotyczące jakości wody i dostępności szczepionek.
Radni rozpatrzyli projekt uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie pojazdów. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.
Starosta Jan Janas przedstawił zmiany w budżecie. Radni dyskutowali o przeznaczeniu 700 000 zł na pomoc gminom poszkodowanym przez powódź. Uchwała została przyjęta, mimo kontrowersji dotyczących podziału środków.
Radni przegłosowali projekt uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Wołowskiego. Uchwała została przyjęta.
Radni przegłosowali uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej gminie Wołów w związku z powodzią. Uchwała została przyjęta.
Podobnie jak w przypadku gminy Wołów, radni przegłosowali uchwałę o pomocy finansowej dla gminy Brzeg Dolny. Uchwała została przyjęta.
Uchwała dotycząca pomocy finansowej dla gminy Wińsko również została przegłosowana i przyjęta.
Radni przyjęli uchwałę w sprawie programu współpracy Powiatu Wołowskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2025.
Pani Katarzyna Fęglerska przedstawiła informację o stanie realizacji zadań oświatowych w powiecie. Nie zgłoszono pytań.
Radni przegłosowali uchwałę o zmianie składu Komisji Zdrowia, do której dołączył pan Artur Kulesz.
Uchwała dotycząca zmiany składu Komisji Rewizyjnej została przyjęta.
Radni przegłosowali uchwałę o zmianie składu Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.
Przewodniczący Rady przedstawił informacje o swojej działalności w okresie międzysesyjnym.
Radni zadali pytania dotyczące spraw lokalnych, w tym stanu dróg i jakości wody.
Pani Radna Barbara Rabiega złożyła interpelacje dotyczące podziału środków na pomoc po powodzi oraz bieżącego utrzymania chodników.
Radni wyrazili potrzebę dalszej dyskusji na temat Powiatowego Centrum Medycznego oraz zaproponowali zorganizowanie wspólnej sesji na ten temat.
Przewodniczący Rady podziękował wszystkim za obecność i zamknął obrady VII sesji Rady Powiatu Wołowskiego.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.